Zaradi vsestranskih gibov, skokov in obratov je najpomembnejša stabilnost čevlja, ki zmanjšuje nevarnost zvinov gležnja ali ga v najboljšem primeru prepreči.
Verjetnost poškodb je velika če podplat ni ustrezen in se noga zaskoči ali pa zdrsne.
Notranjost, vključno s sredinskim delom, je srce čevlja in vključuje oblazinjenje, ki je bistvenega pomena za zdrave, neboleče gležnje. Kombinacija različnih dušilnih sistemov (kot je tehnologija VICTOR NeoDuplex) lahko zmanjša tudi poškodbe na mišicah, kosteh, zapestjih in vezeh.
Kar zadeva zgornji material, je popolnoma odvisen od osebnih želja. Priporoča se trpežen material, ki pa mora dihati, sam copat pa se mora lepo oprijeti noge. Zaželjene so tudi dodatne notranje plasti iz kvalitetnih materialov na najbolj ranljivih in obremenjenih delih, kot so del pri palcu in mezinčku, peti ter celotni zunanji stranski strani.
Dvoranski copati Victor A922 so bili prvi, ki so uporabljali posebno pletenje, zaradi katerega so postali zelo priljubljeni med igralci, saj so postali sinonim za udobje in prileganje.
Da bi igralcem badmintona še naprej zagotavljali največje udobje, VICTOR še naprej skrbi za inovacije/razvoj materialov in tehnologij, rezultat razvoja pa je tu – izredno kvalitetni in vsestranski dvoranski copati Victor A930.
Generalno so najboljši in najdražji loparji posameznih znamk vsi zelo trdi - »extra stiff« in zato primerni za zelo izkušene igralce.
Povprečni rekreativni igralci je bolje, da izberejo mehkejšo različico.
Vse prevečkrat se srečujemo z vprašanjem kakšen badminton naj si igralka oziroma igralec izberete. Naj se odličijo za trd okvir, naj rajši vzamejo fleksibilnega?
Al je res razlika med različnimi materiali? Pa saj so vsi grafitni...
Yonex je pred dnevi imeli objavljene zelo dobre odgovore in menimo, da je prav če ji delimo z vami. Originalen članek pa najdete TUKAJ